До переліку новин

Залежність від комп'ютера - різновид наркоманії


16.01.2008

Медики розвинених країн б'ють тривогу. Молодь все більше часу проводить за комп'ютером, віддаючи перевагу віртуальному світу над реальним. Західні психіатри навіть придумали спеціальний термін "інтернет-залежність", проте більшість українських медиків про це небезпечне захворювання і не чули.

Як розвивається захворювання

Завзятого комп'ютерника можна відрізнити відразу. Він обернений всередину себе, не помічає або ігнорує зовнішні події, погано адаптується до реального життя. Навіть краси природи - і ті сприймаються з меншим захватом, оскільки можливості комп'ютерної графіки безмежні, і на екрані монітора з'являються чудові, фантастично прекрасні пейзажі, які не існують насправді. Тяга до комп'ютерних ігор - з їх подорожами в неймовірні світи призводить до все більшого занурення у віртуальність. Тут-то людини і підстерігає Інтернет-залежність.

На першій стадії це більш-менш легкообратимое розлад. Йде захоплення "новою іграшкою" на шкоду зайняттю, домашнім справам. Поступово людина віддаляється від родичів і друзів, залишаючи пріоритет за "всесвітньою павутиною". Як правило, користувач приховує від рідних (чи співробітників в офісі), скільки часу він проводить на сайтах.

На другій стадії симптоми наростають як снігову грудку. Якщо людину насильно відлучити від мережі, він переживатиме почуття, схоже на муки наркомана, якому не дали чергову дозу. У користувача порушується увага, знижується працездатність, у нього з'являються нав'язливі думки, безсоння, аж до повної відмови від сну, різко збільшується тяга до таких "підбадьорюючих засобів", як каву, сигарети, спиртні напої, наркотики, причому іноді "на голку" сідають і ті, хто ніколи в житті наркотиків неТому можна вважати, що в деяких випадках наркотична залежність є наслідком захоплення спілкуванням в мережі. До психічних розладів додаються головні болі, скачки тиску, різь в очах, ломота в кістках.

Третя стадія - соціальна дезадаптація. Користувач, вже не отримуючи задоволення від спілкування через Інтернет, все ж постійно "висить" на сайтах. Стан депресії призводить до серйозних конфліктів на роботі і в сім'ї. Сильні, вольові особи ще можуть спробувати перемкнути свою увагу на щось інше, наприклад, закохатися, знайти іншу роботу. Слабкішим нічого не залишається, окрім як звернутися по допомогу до фахівців. У США Інтернет-залежність вважається офіційним діагнозом і лікується психологами і психіатрами. У нас вони ще тільки розробляються.

Без Інтернету у хворих починається ломка

Термін "інтернет-залежність" уперше був запропонований американським лікарем Голдбергом, років сім назад. Під Інтернет-залежністю він розумів непереборний потяг до використання Інтернету, що характеризується "згубною дією на побутову, учбову, соціальну, робочу, сімейну, фінансову сфери діяльності". По мірі відходу від реальності Інтернет-залежність дуже сильно нагадує аналогічну тягу до наркотиків, алкоголю, азартних ігор. Згідно з дослідженнями американських учених, 6-8 % користувачів Інтернету вже мають цю патологію, адже багато хто використовує його не лише для роботи або навчання, але і ведуть велике листування, користуються сайтами, призначеними для розваг, займаються сексом по Інтернету. В результаті нормальний діалог з іншими людьми замінюється сурогатним спілкуванням в мережі.

Цікаво, що навіть стадії формування Інтернет-залежності схожі із стадіями "прив'язки" до наркотика. У фанатів Интерента, що лікуються від Інтернет-залежності, буває "ламка", як у наркоманів! Це страшне видовище, розповідають лікарі. А після лікування пацієнти обов'язково потребують реабілітації і ресоциализации.

Комп'ютер може спричинити інфаркт


Люди категорично не хочуть розуміти, що комп'ютер в принципі не може бути безпечним, оскільки є джерелом електромагнітного випромінювання і неіонізуючої радіації. Про те, що подібна радіація негативно впливає на генофонд, відома усім.

Персоналки безпечні, якщо дотримуватися елементарних правил роботи на комп'ютері, які, до речі, зафіксовані в нормативних санітарних документах. Але хто з користувачів знає ці правила, а вже тим більше їх дотримується? Багато, приміром, і не здогадуються про те, що сидіти за комп'ютером можна не більше чотирьох годин в день, що комп'ютер обов'язково треба "заземлити", що на усю техніку мають бути гігієнічні сертифікати. Між тим в цивілізованих країнах подібні нормативи дотримуються жорстко, і при їх порушеннях компанію штрафують на чималі суми.

Чи може комп'ютер замінити спілкування з людьми?


Дехто виправдовує "зависання" в Інтернеті самотністю, начебто спілкування в чатах і на сайтах знайомств позбавить від самотності. Але насправді - це сурогат спілкування. Чим більше адресатів буде у користувача, тим менше залишиться справжніх друзів. Це шлях до самотності. Що стосується любові по Інтернету. У Фрейда є таке поняття: сублімація еротичної енергії. Нереалізовану еротичну енергію можна направити на творчість, роботу, а секс-сайты блокують природну природну сублімацію, властиву людині, що зрештою знову-таки призводить до розвитку розладів в інтимній сфері.

Діагноз - игромания

Комп'ютерна залежність розвивається швидше, ніж алкоголізм. Досить півтора роки.

Скільки дітей в Україні вже догралося до стану "игроголика", ніхто не підраховував. Але що їх багато - вже факт.

Діти, що ночують в приміщенні комп'ютерних залів, - реальність сьогоднішнього дня. Наслідку для молодого організму регулярного багатогодинного сидіння в приміщенні, перенасиченому випромінюваннями від комп'ютерів, "довгограючі" і з'являються пізніше. Наприклад, безпліддя - і жіноче, і чоловіче. А ще погіршення зору, дратівливість, підвищена збудливість і стомлюваність, порушення сну або, навпаки, сонливість.

Усім відомо, а власникам комп'ютерних залів - в першу чергу, що працюючий дисплей - джерело різного роду випромінювань. Особливо шкідливо для здоров'я жорстке гамма-випромінювання може давати задня панель дисплея.

Під час роботи дисплеїв збільшується іонізація повітря і температура, вологість же, навпаки, зменшується. Проте, незважаючи на це, санітарна норма, яка передбачає розміщення одного комп'ютера не менше, ніж на шести квадратних метрах, дуже часто не дотримується і замість, наприклад, восьми комп'ютерів в приміщення заштовхується вісімнадцять.

Але перевантаженість залів апаратурою - це ще не усе. Щоб використати приміщення по максимуму, дисплеї часто ставлять упритул один до одного і, отже, задніми панелями в різні боки. Виходить, що на клієнта постійно робить фон задня стінка сусіднього комп'ютера. За правилами ж, дисплеї повинні розміщуватися по периметру приміщення і упиратися задніми панелями в стіни.

Саме приміщення має бути підготовлене для того, щоб гасилися електромагнітні поля. Для нейтралізації електромагнітних полів на стінах під штукатуркою має бути вмонтована металева сітка. Щоб не накопичувалася статична електрика, пола повинна натиратися спеціальною мастикою, а ще бажано було б мати акваріуми з водоростями (без риб), вони зменшують іонізацію.

Про те, що дитина не повинна довго сидіти перед монітором, знають, навіть далекі від електроніки люди. Згідно з гігієнічними вимогами 7-10-річні діти повинні сидіти за комп'ютером не більше 45 хвилин в день, 11-13-річні - двічі в день по 45 хвилин, старших, - три рази в день.

Комп'ютерна гра легко задовольняє потреби підлітків

Комп'ютерна гра - це особливий, віртуальний світ, де легко задовольнити основні потреби підлітка. Тут можна відчути себе героєм, який може все або багато з того, що забороняється йому у реальному світі. Тут можна самостійно приймати рішення і не боятися відповідальності. Школярі часто йдуть в комп'ютерний світ у пошуках свободи і самоствердження.

У цьому і небезпека: підліток реалізує свої сили і здібності у віртуальному світі, а особове зростання у світі реальному йде на задній план. Втеча у віртуальний світ серйозно деформує особу, а у людини зникає відчуття реальності. Наприклад, у відповідь на вимогу батьків обмежити час гри на комп'ютері один підліток вигукнув : "Комп'ютер - це моє життя! Ви хочете відібрати у мене життя"?!

Доведено, що игроголики тривожніші, дратівливіші, агресивніші, мають слабкість до депресії. "Репертуар" більшості комп'ютерних салонів одноманітний: це всілякі "войнушки". Розвиваючих ігор дуже мало. Тому тривале перебування в агресивному середовищі віртуального світу посилює у дитини тривожність і очікування небезпеки. Підлітки нерідко починають сприймати реальний навколишній світ, як ворожий. Ворогами здаються навіть близькі люди і батьки.

Деякі учені вважають, що в грі агресія знаходить вихід, відбувається розрядка, і підліток не робитиме кримінальних "подвигів" на вулиці. На думку інших, "стрелялки-убивалки", навпаки, сприяють посиленню агресивності. Агресивне середовище навколо дитини, помножене на його індивідуальні особливості, нічого хорошогоПравоохоронні органи не дарма б'ють тривогу відносно зростаючої жорстокості підлітків.

Проблема, пов'язана з комп'ютерною залежністю, повинна вирішуватися спільно: розробниками ігор, психологами, медиками, педагогами. Комп'ютер - це факт сучасної дійсності. Це майбутнє, відгороджувати від якого підлітків у будь-якому разі не можна.

Як не стати комп'ютерним зомбі?

На дисках з іграми слід ставити напис на зразок тієї, що є на сигаретних пачках, попереджаючи користувачів, що зловживання грою погіршує здоров'я.

На жаль, інструкції до закордонних комп'ютерних ігор, як і рецензії, відносно їх змісту, не завжди відповідають реальній начинці. Тому батькам самим треба переглядати ті ігрові диски, якими користується їх дитина. Але і заборони тут не допоможуть. Игромания - наслідок психологічних проблем. Іноді уся біда в тому, що у людини, яка "підсіла" на комп'ютер, віртуальний будинок краще, ніж реальний.

Як не стати комп'ютерним зомбі? Не грайте дуже довго без перерви. Відволікайтеся від гри при кожній відповідній нагоді. У неігровий час обов'язково займайтеся активним видом спорту.

Найчастіше ігрова залежність зароджується на грунті якихось незадоволених потреб. Якщо ваша близька людина надмірно захопилася грою, спробуйте з'ясувати, що він отримує, годинами просиджуючи в прокурених залах або удома за монітором. Може відчуття власної повноцінності? Компенсацію відсутності близькості в сім'ї? Можливість витрачати гроші? Или просто забуття? У всьому краще розібратися разом з професійним психологом, а потім скласти програму позбавлення від залежності, і бажано, щоб усе оточення: сім'я, друзі - допомагали людині в цьому.

Дітям не потрібний Інтернет

Не секрет, що сьогодні українським школярам зробити домашнє завдання - не проблема. Якщо батьки підключили до мережі Інтернет комп'ютер, варто лише знайти потрібну інформацію, натиснути клавішу... Але школярі і студенти просто перестають мислити. Яких фахівців ми при цьому отримаємо? Батькам же, що піклуються про фізичне і психічне здоров'я своєї дитини треба взагалі не підключати комп'ютер до мережі, або, якщо ви своєму нащадкові довіряєте, встановити чітко регламентований годинник для роботи в Інтернеті. І по можливості перевіряти, чим же все-таки там займається дитина, інакше псевдоспілкування з однолітками виллється в пошук зовсім інших сайтів. Ні для кого ж не секрет, що якщо поширення друкарських і відеоматеріалів, пов'язаних з сексом, насильством, збоченнями, ще хоч якось контролюється державою, то вихід на аналогічні сайти в Інтернеті доступний усім. І, нарешті, суворо регламентувати роботу комп'ютерних клубів. Нині там діти і днюють, і ночують!bio.fizteh.ru
Якщо, користуючись сайтом, ви помітили текст, що не відповідає обраній мовній версії, або орфографічну помилку, будемо вдячні вам за повідомлення. Щоб надіслати його, виділіть необхідне та натисніть CTRL + ENTERІнші новини:

Як боротися з появою зморшок: особистий досвід Соні Плакидюк
Fashion&celebrity-фотографиня та експертка реаліті "Супер Топ-модель по-українськи" (Новий канал) розповіла, що допомагає їй завжди виглядати молодо і свіжо
Для гонконзького Vogue: донька Майкла Джексона захопила модною фотосесією
Донька американського співака Майкла Джексона, акторка, співачка і модель 23-річна Періс Джексон прикрасила сторінки гонконзького Vogue
Добринін розповів, що його бісить найбільше: Квітковій варто хвилюватися?
Шоумен і телеведучий розповів всю правду своїми шанувальниками
"Вперше в житті зіткнулася з такою ненавистю" - дружина Павлика поскаржилася на цькування в мережі
27-річна дружина 55-річного українського співака Віктора Павлика Катерина Репяхова зробила відверте зізнання про важкий період в життіДодати повідомлення:
Им'я*:
E-mail:
Повідомлення*:
 

* - поля обов'язкові для заповнення

Экспорт новостей

Load...


загрузка...
Погода


Шановні Телеканали! Якщо ви хочете додати ваш телеканал в нашу базу, просимо надати всю інформацію на адресу вказану нижче.
Детальна програма телепередач пропонована Вашій увазі на tvgid.ua. Розклад фільмів, шоу, випусків новин та інших цікавих сюжетів Ви зможете відслідковувати в режимі онлайн на нашому ресурсі. Програма для кожного українського телевізійного каналу, а також анонси передач кабельного телебачення доступні всім користувачам щодня. Ви легко зможете спланувати своє дозвілля на вечір або вихідні: розклад футбольних матчів, дитячих мультфільмів та багато іншого.
Зручна телепрограма оновлюється щотижня. Завдяки функції налаштування, можна створити власний список каналів. Ви зможете налаштувати сторінку таким чином, що для Вас буде відображено програма телепередач на сьогодні тільки по тих телеканалах, що Ви обрали. Веб-ресурс tvgid.ua - це завжди точна програма для Вашого комфорту.