До переліку новин

Must read! 5 книг, які радить прочитати Анна Жижа


11.06.2018

Добірка творів для душі й саморозвитку від шеф-редактора і співведучої «Ревізора із Тищенком»

«Портрет Доріана Ґрея», Оскар Вайлд

Вайлд, майстер парадоксів – мій улюблений автор. Я непогано знаюся на його творчості, тому що вчилася в школі з поглибленим опануванням англійської, а потім – на факультеті англійської філології в університеті. Вайлд пише в неповторній манері – і сміх, і гріх у нього через слово, в одному реченні. Лорд Генрі із «Портрета Доріана Ґрея» говорить крилатими висловами. Мій улюблений із них: «Треба знати цю велику таємницю життя: лікуйте душу відчуттями, а відчуття нехай зцілює душа».

«Дінка», Валентина Осеєва

Цю книгу я прочитала в дошкільному віці й відтоді перечитую щороку. «Дінка» дісталася мені від мами, вона теж читала її, коли була маленькою. На цій книзі виросли й мамина старша сестра – моя тітка, і мої двоюрідні брати. Це, напевно, найщиріша історія про дитячу дружбу між дівчинкою – донькою революціонера та хлопчиком-сиротою. Як зробити світ ліпшим? Прочитати «Дінку» Валентини Осеєвої. Я надзвичайно рада, що її досі перевидають. Мої діти теж обов’язково її прочитають.

«Хвіст павича», Феликс Кривин

Це була одна з моїх улюблених настільних книг по приїздові до Києва, 1998-го. Казки Кривина пасують до будь-якого життєвого становища, їх варто інтерпретувати по-різному, ними можна зачитуватися, їх важливо заучувати й переказувати. Колись я дала почитати його книгу казок, навіть не пам’ятаю кому – повсякчас роздаю книги з радістю. Вона не повернулася. Якось, гуляючи улюбленим Андріївським узвозом, побачила – на землі продають книги. Чоловік, якому вони належали, не зрозумів, що означає для мене томик Кривина, якого я втратила серед знайомих/друзів, і віддав його мені за безцінь. Книгу з бібліотеки «Київського міськкому професійної спілки працівників культури» … Відтоді я знову маю мої улюблені казки. Ось одна з них:

Бадилинка полюбила Сонце… Звичайно, на взаємність їй тяжко було розраховувати: у Сонця стільки всього на землі, що де йому помітити маленької непоказної Бадилинки! Та й неабияка пара: Бадилинка – і Сонце! Але Бадилинка гадала, що пара була б неабиякою, і прагла до Сонця щосили. Вона так завзято до нього тягнулася, що витяглась у високу, струнку Акацію. Красива Акація, чудова Акація – хто впізнає в ній тепер колишню Бадилинку! Ось що робить із нами кохання, навіть нерозділене…

«Маленьке життя», Ганья Янаґигара

Моє торішнє книжкове відкриття. Настільки оглушливе, що тепер усім раджу прочитати. Це – 800 сторінок насолоди і це – книга, яка здатна змінити читача. Роман про чотирьох друзів дитинства, які дорослішають, проживають або пропалюють життя, але не змінюються глибинно. Тому що люди не змінюються. У книзі дуже багато Америки, дуже багато драми, дуже багато справжньої дружби. І справжньою болю, звичайно ж. Так, роман тяжкий, але відірватися від читва Ганья Янаґигара вам не дасть. Запам’яталася цитата: «Єдина хитрість дружби – це знайти людей, які ліпші за тебе – не розумніші, не крутіші, а добріші, шляхетніші, поблажливіші, – і цінувати їх за те, чого вони тебе вчать, і дослухатися їх, коли вони кажуть щось про тебе, хай би якими жахливими – або прекрасними – були їхні слова, і довіряти їм, а це – найтяжче. Але й найпрекрасніше теж».

Борис Акунин, серія книг про Ераста Фандорина

Кожна книга про пригоди Фандорина – це не просто детектив, який ви проковтнули за ніч, не відриваючись. Не просто чудово виписані герої. Це – маса історичних фактів, аналізу, ідей. Поціновувачам усього японського бонусом – пребагато нових знань про країну від автора – вченого-японіста.

Нещодавно я купила й прочитала книгу про Фандорина – «Не прощаюся». Це шістнадцятий і останній роман про цього героя. Але я вельми сподіваюся, що Акунин ще піднесе всім «фандоринофанам» великий подарунок у майбутньому. Виділити одну з шістнадцяти книг про статського радника не можу.

Якщо ця серія оминула вас – я дуже раджу. Це – прегарне читво на літо. І важливо ковтати його тією чергою, якою воно писане. А ось і цитата персонажа Фандорина, яка жваво в мені відгукується: «Знаєте, я не маю претензій до кепських людей. Із ними все зрозуміло: вони – на боці Зла. Але мені тяжко дивитися на людей хороших, які – нерозумні або слабкі. За своє довге життя я дійшов висновку, що Злу більше щастить зі своїми прихильниками, ніж Добру. І дезертири з війська Добра значно численніші. Це зрозуміло навіть і з фізичного погляду. Падіння дається легше, ніж опір».

 

Джерело: novy.tv

Якщо, користуючись сайтом, ви помітили текст, що не відповідає обраній мовній версії, або орфографічну помилку, будемо вдячні вам за повідомлення. Щоб надіслати його, виділіть необхідне та натисніть CTRL + ENTER
Додати повідомлення:
Им'я*:
E-mail:
Повідомлення*:
 

* - поля обов'язкові для заповнення

Экспорт новостей

Load...


загрузка...


Погода
Шановні Телеканали! Якщо ви хочете додати ваш телеканал в нашу базу, просимо надати всю інформацію на адресу вказану нижче.
Детальна програма телепередач пропонована Вашій увазі на tvgid.ua. Розклад фільмів, шоу, випусків новин та інших цікавих сюжетів Ви зможете відслідковувати в режимі онлайн на нашому ресурсі. Програма для кожного українського телевізійного каналу, а також анонси передач кабельного телебачення доступні всім користувачам щодня. Ви легко зможете спланувати своє дозвілля на вечір або вихідні: розклад футбольних матчів, дитячих мультфільмів та багато іншого.
Зручна телепрограма оновлюється щотижня. Завдяки функції налаштування, можна створити власний список каналів. Ви зможете налаштувати сторінку таким чином, що для Вас буде відображено програма телепередач на сьогодні тільки по тих телеканалах, що Ви обрали. Веб-ресурс tvgid.ua - це завжди точна програма для Вашого комфорту.